SKATEMORE.WZ.CZ...poctivej SK8

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

OLLIE
je nejzákladější trik.Postavte se pravou nohou před šrouby na pravé straně a levou na taila nebo nosa.(leváci si prohodí strany i nohy).Levou nohou stiskněte taila nebo nosa a pravou nohou táhněte po gripu. Chce to rychlý pohyb a skejt by vám měl udělat pěkný oblouček.

MANUAL
patří mezi základní triky. Jde o to, jezdit po obou zadních kolečkách. Jedete a šlápnete zadní nohou na taila nebo nosa ale ne moc aby ste nezabrzdili.

NOSE MANUAL
je těžší než manual, protože jedete po předních kolečkách. Postup je stejnej jako u manuála akorát sešlápnete přední nohou přední část skejta.

KICKFLIP
jde o to, aby se vám skejt protočil o 360° nejdelší strany. Stoupněte si jako na ollie ale přední nohu dejte někam doprostřed a trochu natočte. Udělejte ollie a kopněte přední nohu ven. Skejt se vám točí a hned rychlým pohyben skočte zpátky na prkno.

HEELFLIP
stejně jako kickflip, ale na druhou stranu

50-50
jednoduchý trik. Jde o to, abyste jeli po obou truckách po překážce. Jedete podél překážky a udělejte ollie a dostaňte se na oba trucky. Jedete v 50-50 grindu. Na konci buď vyskočte olliem nebo prostě vyjedete.

5-0
stejný jako 50-50 grind ale jedete po zadním trucku. Je dobrej manual.

NOSEGRIND
Stejný jako 50-50 a 5-0 grind ale po předním trucku. Nosemanual musíte umět.

CROOKED
Jedete podél překážky, uděláte ollie a skočte jako na Nosegrind ale zadní trucky dejte od překážky ven. Jinak stejný jako Nosegrind.

BOARDSLIDE
Primitivní a základní trik. Jedete podél překážky (nejlépe tyče nebo hranatýho railu) , uděláte ollie a musíte se otočit o 90° stupňů. Na konci prkno otočíte zase o 90° stupňů aby ste nehodili tlamu.

TAILSLIDE
to už je těžší trik. Jedete podél překážky, klasický ollie a otočka o 90° stupňů ale musíte si to vyměřit tak, aby ste na překážku dosedli celým tailem. Dejte pozor abyste se otočili přesně o 90° stupňů, protože jinak se seknete. Na konci se otočíte zase o 90° stupňů.